zmarszczki mimiczne - krem

Zmarszczki mimiczne – jak się ich pozbyć?

Pojawienie się zmarszczek mimicznych najczęściej stanowi spory kłopot dla każdej kobiety. Takie zmiany, w obrębie naszej twarzy sprawiają, że czujemy jakby spadał poziom naszej atrakcyjności, jesteśmy mniej zadowolone z siebie. Nie warto jednak się załamywać tylko skupić się na znalezieniu optymalnego dla nas rozwiązania problemu i skutecznie je usunąć.

Z pewnością będziesz się zastanawiać, gdy zauważysz zmarszczki mimiczne – jak się ich pozbyć? Będzie to duże wyzwanie, gdyż temu rodzajowi zmian na skórze łatwiej zapobiegać niż później dążyć do usunięcia. Profilaktyka pozwala na znaczne opóźnienie ich pojawienia się i cieszenie się piękną i młodo wyglądającą skórą przez długi czas.

Domowe metody na zmarszczki mimiczne

Są bardzo powszechnie wykorzystywane, bo młode dziewczyny, u których się pojawiają często nie chcą jeszcze poddawać się zabiegom medycyny estetycznej. Wybierają wówczas recepty z domowej apteczki aby usunąć zmarszczki mimiczne.

Jedną z popularniejszych metod jest wykorzystanie octu jabłkowego, który można przygotować samodzielnie i wykonywać codzienne okłady, które w widoczny sposób zmniejszają zmarszczki mimiczne. Popularne jest również stosowanie soku z cytryny, codziennych samodzielnych masaży, na które poświęcamy zaledwie kilka minut oraz jogi twarzy czyli ćwiczeń mięśni w jej obrębie, które pozwalają na znaczne zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz poprawienie jędrności i sprężystości skóry.

Kremy na zmarszczki mimiczne

Jeśli decydujemy się na zastosowanie kremu, gdy zauważymy u siebie pierwsze zmarszczki mimiczne ważne jest aby nie wybierać takiego dla dużo starszych od nas kobiet, gdyż kosmetyki zawierają odpowiednie substancje i ich ilości jakich skóra potrzebuje w danym przedziale wiekowym. Poszukajmy więc kremu odpowiedniego dla nas, zawierającego substancje pomocne w przypadku zmarszczek mimicznych jak kwas hialuronowy, kolagen oraz antyoksydanty (np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon).

Kosmetyczne sposoby na zmarszczki mimiczne

Istnieje kilka stosunkowo prostych i nie bardzo kosztownych zabiegów, jakim możemy poddać się w gabinecie kosmetycznym, z pewnością wesprą one naszą walkę ze zmarszczkami mimicznymi. Zapytaj swoją kosmetyczkę o zabieg mikrodermabraziji, o zastosowanie prądów w stymulacji mięśni twarzy i ich wpływ na jędrność i gładkość oraz o zabiegi z zastosowaniem ultradźwięków. Poproś również o wykończenie każdego zabiegu relaksującym masażem twarzy, który dzięki silnemu odprężeniu powoli wygładzić się również skórze.

Zmarszczki mimiczne – jak skutecznie się ich pozbyć?

Z pewnością w pierwszym momencie ilość rozwiązań, jakie pozwalają na pozbycie się lub spłycenie zmarszczek mimicznych jest dla Ciebie porażająca. Jeśli zastanawiasz się co wybrać spróbuj działać stopniowo. Wybierz metody najmniej obciążające i kłopotliwe, a jednocześnie takie, które nieznacznie ingerują w Twoją skórę – te najbardziej naturalne i podążaj za efektami. Jeśli będą zadowalające pozostań przy swoich działaniach jak najdłużej to możliwe. Gdy pomimo tego pojawią się kolejne zmarszczki idź o krok wyżej i zastosuj cięższą broń.

Postępowanie takie sprawi, że przez długi czas będziesz miała w zanadrzu jeszcze silniejszą broń na zmarszczki i zachowanie gładkiej i pięknej skóry nie będzie stanowiło dla Ciebie kłopotu. Odpowiednia pielęgnacja, plus kilka urodowych trików i będziesz zachwycać na każdym kroku o wiele dłużej niż Twoje rówieśniczki.

Bibliografia

1. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986
2. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017

Tags: No tags

8 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code