zmarszczka między brwiami

Zmarszczka między brwiami – ćwiczenia wygładzające!

Facefitness to jedna z naturalnych metod wygładzania zmarszczek, które pojawiły się na skórze twarzy. To sposób całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i tani. Na odpowiedni masaż twarzy nie wydamy nawet złotówki, o ile oczywiście nauczymy się go odpowiednio wykonywać.

Joga twarzy rzeczywiście może dawać pożądane efekty, ale trzeba mieć na uwadze, że ćwiczenia muszą być wykonywane regularnie i w długim czasie. Pierwsze rezultaty mogą być widoczne dopiero po miesiącu. Ogromną zaletą tej metody niwelowania bruzd jest fakt, że ćwiczenia można wykonywać o dowolnej porze dnia (najlepiej wieczorem) i w dowolnym miejscu, nawet podczas pracy.

Lwia zmarszczka – charakterystyka

Lwia zmarszczka to ta, która pojawia się pomiędzy brwiami. To typowa zmarszczka mimiczna, która powstaje w wyniku marszczenia czoła, tworzenia grymasu złości czy gniewu. To również jedna z pierwszych załamań skóry, jakie stają się widoczne na twarzy. Lwia zmarszczka staje się widoczna już w okolicach 30 roku życia, bo to wtedy najczęściej daje o sobie znać naturalny proces starzenia się organizmu.

Ten zaczyna się już znacznie wcześniej. Po 20 roku życia spada produkcja substancji, które odpowiedzialne są za optymalna nawilżenie, napięcie i sprężystość skóry – to kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. W efekcie skóra zaczyna wiotczeć, staje się przesuszona, uszkodzone włókna kolagenowe doprowadzają do utrwalania załamań fałd skórnych. Zmarszczki mimiczne stają się tymi starczymi i pogłębiają się wraz z wiekiem. Warto jeszcze zauważyć, że zmarszczka między brwiami może być tylko jedna, ale bruzd tego rodzaju może też powstać kilka. Zawsze przebiegają pionowo ku dołowi, w kierunku nosa.

Zmarszczka między brwiami – ćwiczenia

Joga twarzy powinna być wykonywana jeszcze zanim zmarszczki w ogóle się pojawią. Odpowiednie ćwiczenia doskonale przeciwdziałają występowaniu bruzd i skutecznie opóźniają proces ich utrwalania. Okazuje się jednak, że masaż może być też dobrą techniką na niwelowanie powstałej już zmiany, jaką jest zmarszczka między brwiami. Ćwiczenia warto wykonywać codziennie, przez minimum 15 minut.

Najlepsza gimnastyka polega na przyłożeniu opuszka palców do miejsca występowania zmarszczki, przy jednoczesnym marszczeniu brwi. Takie ćwiczenie należy wykonać co najmniej 10 razy. Kolejne to mocne dociskanie całej dłoni do czoła i rolowanie nią skóry. Dobre efekty da również poruszanie górną częścią twarzy (szczególnie okolic oczu) w górę i w dół.

Facefitness najlepiej wykonywać wieczorem, po dokładnym oczyszczeniu skóry. Ta stanie się wtedy dotleniona, usprawni się mikrokrążenie i pobudzi przepływ limfy. Odżywczy krem nakładany na noc znacznie  szybciej się wchłonie i dotrze w głębsze warstwy naskórka.

Jeśli ćwiczenia okażą się nieskuteczne, warto skorzystać z metod tradycyjnych (np. kremu przeciwzmarszczkowego Richevon) lub z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Najlepsze będą wypełniacze. To zabieg polegający na wstrzyknięciu w skórę koktajlu witaminowego z kwasem hialuronowym. Jego efekty widać po kilku tygodniach, kiedy pobudzone tkanki w naturalny sposób się odnowią. Sam kwas hialuronowy wypełni zaś bruzdę.

Bibliografia

1. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002
2. Ascher B., Injection treatments in cosmetic surgery, 1995

Tags: No tags

6 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code