krem na zmarszczki

Krem przeciwzmarszczkowy – dobieranie odpowiedniego kremu

Współczesne tempo życia sprawia, że czas coraz szybciej nam mija i niejednokrotnie nawet nie zdajemy sobie sprawy, że się starzejemy. Naprzeciw temu wychodzą producenci różnorakich specyfików mających zatrzymać młodość – tabletek, odżywek, serum czy kremów. Przyjrzyjmy się bliżej kremom przeciwzmarszczkowym, które mogą pomóc w zachowaniu świeżego, młodego wyglądu i dobrej kondycji skóry na dłużej.

Działanie kremów przeciwzmarszczkowych

Dokonując zakupu kosmetyków do pielęgnacji twarzy niejednokrotnie stawiamy sobie pytanie, czy te kremy przeciwzmarszczkowe faktycznie działają, a jeżeli tak – to właściwie w jaki sposób? Z pewnością na tak postawione pytanie odpowiedź jest twierdząca, zaś sposób i zakres działania kremu zależny jest od jego substancji czynnych, regularności stosowania oraz innych czynników mogących mieć wpływ na skórę. Warto tutaj zaznaczyć, że nawet najlepszy krem przeciwzmarszczkowy nie będzie mógł działać w pełni, jeżeli będziemy używać go nieregularnie lub też innymi działaniami będziemy wpływać negatywnie na stan skóry.

Jakie składniki powinien mieć krem przeciwzmarszczkowy?

Dobierając najlepszy dla naszej cery krem przeciwzmarszczkowy warto wybrać taki, który zawiera przede wszystkim naturalne składniki. Aktywne i potwierdzone laboratoryjnie skuteczne działanie mają na przykład:

 • kofeina – posiada potwierdzone działanie antyoksydacyjne, ponadto podwyższa metabolizm pomagając usuwać toksyny, ma wpływ również na biochemiczne przemiany testosteronu;
 • koenzym Q10 – regeneruje i działa antyoksydacyjnie, ponadto zapobiega niedotlenieniu skóry, wpływa na produkcję witaminy E w organizmie;
 • witamina E –  zwana witaminą młodości jest również przeciwutleniaczem, ponadto wpływa pozytywnie na nawilżenie i odżywienie skóry;
 • witamina C – kolejny antyoksydant, stymuluje wytwarzanie kolagenu co ma wpływ na poprawę elastyczności skóry;
 • różne postacie witaminy A – pobudza regenerację, wyrównuje koloryt, poprawia sprężystość.

Warto, by wspomniane składniki miały pochodzenie naturalne – wyciągi roślinne zwykle mają lepszą przyswajalność i wieloaspektową skuteczność.

Czym jest serum Richevon?

Ciekawym produktem na rynku jest krem do twarzy Richevon. Jest to krem bazujący na naturalnych składnikach, które nie powodują podrażnień, dzięki czemu może być stosowany również jako krem pod oczy przeciwzmarszczkowy. Na szczególną uwagę zasługuje moc wielu skoncentrowanych, unikatowych składników:

 • ekstrakt z ruszczyka kolczastego,krem na zmarszczki naturalny Richevon
 • ekstrakt z Eleuterokoka kolczastego, zwanego żeń-szeniem syberyjskim,
 • wyciąg z kwiatów lawendy,
 • Palmitoyl Tetrapeptide,
 • ekstrakt z pąków,
 • kofeina,
 • koenzym Q10.

Krem przeciwzmarszczkowy Richevon polecany jest dla osób chcących zatrzymać procesy starzenia skóry oraz wspomóc jej regenerację. Jest to jednocześnie krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn, gdyż jego przeznaczenie nie jest skierowane jedynie dla kobiet.

Jak dobrać odpowiedni krem?

Wybór właściwego kremu uzależniony jest przede wszystkim od wieku i stanu skóry. Często również dobieramy go jeszcze biorąc pod uwagę, na jakie partie skóry będzie nakładany – na przykład stosując oddzielny krem przeciwzmarszczkowy pod oczy. Składniki aktywne dla kremów dla osób w wieku dwudziestu kilku lat będą inne niż te dla osób powyżej pięćdziesiątego roku życia, gdy proces starzenia przyspiesza. Dla tych drugich głównym składnikiem powinien być retinol, kiedy w przypadku skóry stosunkowo młodej wystarczą mniej aktywne składniki.

Kiedy należy zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Wbrew pozorom kremy o działaniu przeciwzmarszczkowym powinniśmy wprowadzić do codziennego rytuału jeszcze zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia. Warto to zrobić, gdyż wtedy możemy znacząco opóźnić pojawienie się pierwszej zmarszczki. Producenci tego typu specyfików kierują swoje produkty dla osób po 20 lub 25 roku życia. Ważne, by krem dobrać odpowiednio do wieku, gdyż silne substancje aktywne zawarte w kremach dla osób starszych niekoniecznie będą miały dobry wpływ na młodą skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe mają potwierdzoną skuteczność i warto je stosować regularnie. Wpojenie sobie nawyków dbania o skórę za pomocą odpowiednich specyfików już od najmłodszych lat pozwoli zachować młody wygląd i świeżość skóry przez długi czas.

Bibliografia

1. Moriarty C.K., Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach odmładzania skóry twarzy, 2004
2. Rosa Pena Ferreira M., P. C. Costa P.C. , Bahia F.M., Efficacy of anti‐wrinkle products in skin surface appearance: a comparative study using non‐invasive methods, 2010

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code