maseczka1

Domowa maseczka na zmarszczki mimiczne – co najlepiej je niweluje?

Stosowanie domowych zabiegów pielęgnacyjnych może być niezwykle przyjemne jak również bardzo skuteczne. Jednak musimy najpierw znaleźć swoje ulubione rozwiązania na konkretne problemy skórne. Gdy na naszej skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne i statyczne , już zdecydowanie wcześniej aby im przeciwdziałać warto wykonywać w domowym zaciszu maseczkę zaczerpniętą ze świata azjatyckiego, bo właśnie tamtejsze kobiety szczególnie potrafią dbać o urodę.

Ryżowa maseczka piękna

Dla zachowania nieskazitelności, młodzieńczej urody warto zastosować samodzielnie przygotowaną maseczkę z ryżu. Jest to niezwykle ceniony choć niepozorny składnik, który pozwala na uzyskanie oszałamiających efektów odmłodzenia i wygładzenia skóry. W jego składzie znajdziemy kwas linolowy oraz skwalen, które stanowią silne substancje antyoksydacyjne – oprócz ochrony przed wolnymi rodnikami, stymulują również produkcję kolagenu oraz zapobiegają rozwojowi nowych zmarszczek. Poza tym zawiera witaminę E, która jest znanym i cenionym składnikiem młodości.

Przygotowanie maseczki

Składniki:
3 łyżki ryżu, 1 łyżka miodu, 1 łyżka mleka

Ryż należy ugotować i odsączyć, jednak pozostawiając wodę, w której go przygotowaliśmy, gdyż zawiera ona dużą ilość antyoksydantów, które działają pobudzająco na krążenie krwi oraz nawilżająco na skórę, i co bardzo ważne wpływają na zmniejszenie stanów zapalnych na skórze. Nasza maseczka na zmarszczki mimiczne będzie bardziej skuteczna jeśli wykonamy ją po lekkim przestudzeniu ryżu, który nadal pozostanie ciepły.

Po ugotowaniu ryż odstawiamy do przestudzenia, dodajemy do niego cieple mleko oraz łyżkę miodu i dokładnie mieszamy. Maseczkę należy nakładać na oczyszczoną skórę twarzy, po przeprowadzonym wcześniej demakijażu. Przestudzoną lecz nadal ciepłą papkę nakładamy na twarz i pozostawiamy przez 15-20 minut. Po tym czasie spłukujemy za pomocą wody, która została nam z gotowania ryżu, dla uzyskania pełnego rezultatu.

Jak często stosować?

Taką maseczkę najlepiej wykonywać raz na tydzień. Jest to częstotliwość, która pozwala na zachowanie ciągłości i seryjności stosowanych przez nas zabiegów domowych. Przy odpowiedniej codziennej pielęgnacji jeden dzień domowego SPA w tygodniu będzie całkowicie wystarczający i satysfakcjonujący dla wglądu i kondycji naszej skóry. Zobacz też, co proponuje aptekazdrowia.pl

Jak działa?

Przede wszystkim na pierwszym planie zauważalny jest efekt rozpromienienia skóry, opóźnienia oznak starzenia się, odżywienia, i co bardzo ważne bo na to właśnie sposobu poszukiwaliśmy nasza ryżowa maseczka niweluje zmarszczki mimiczne. Jest ona zapożyczeniem z kultury wschodniej, a jak wiemy kobiety pochodzące z Azji doskonale potrafią zadbać o wygląd swojej skóry za pomocą naturalnych składników. Wykorzystaj ich metody i ciesz się piękną, młodą, zdrową i promienną skórą przez długi czas.

Pamiętaj jednak o codziennej pielęgnacji i dbałości o skórę (np. poprzez stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego Richevon). Jeśli ograniczysz swoje działania mające na celu usunięcie zmarszczek mimicznych do wykonania maseczki raz na tydzień efekty mogą Cię rozczarować. Dlatego działaj na różnych poziomach i walcz różną bronią.

Bibliografia

1. Del Rosso J.Q., Kosmeceutyki o działaniu nawilżającym, 2006
2. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005

Tags: No tags

5 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code