przeciw zmarszczkom mimicznym

Co stosować przeciw zmarszczkom mimicznym? Czy kremy przeciwzmarszczkowe wystarczą?

Zmarszczki mimiczne patrząc na ich definicje powinny stanowić głównego sprzymierzeńca naszej urody. Wszak wyrażają naszą osobowość, pokazują jakie jesteśmy, ile się uśmiechamy. Jednak każda kobieta jest silnie wyczulona na pojawienie się jakiejkolwiek nierówności na skórze swojej twarzy. Gładka cera kojarzy nam się z młodością, wolnością, nieograniczonymi możliwościami oraz czasem. Gdy zauważamy na swojej skórze pierwsze zmarszczki mimiczne zaczynamy zdawać sobie sprawę z szybko upływającego czasu.

Zapobieganie zmarszczkom mimicznym

W wielu publikacjach przeczytamy, że zmarszczkom mimicznym zdecydowanie łatwiej można zapobiegać niż później je usuwać. Faktycznie tak jest, jeśli zatrzymamy powstawanie zmian, zanim jeszcze się pojawią mamy szansę zdecydowanie dłużej cieszyć się z pięknej i nieskazitelnej skóry. Wynikać to będzie z faktu, że spowodujemy jej znaczne wzmocnienie, jak również będziemy pracować nad mięśniami naszej twarzy, które silnie przyczyniają się do rozwoju zmarszczek mimicznych.

Aby skutecznie przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek mimicznych powinnyśmy stosować na co dzień odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji naszej skóry. Ich zadaniem będzie utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia, jak również wspieranie odbudowy jej naturalnych struktur. Oprócz tego koniecznie należy pamiętać o codziennym demakijażu i nie kłaść się do łóżka pomalowaną. Coraz powszechniejsza staje się również joga twarzy, która pozwala na wzmocnienie mięśni, które odpowiadają za pojawienie się zmarszczek mimicznych. Dodatkowo zaleca się wykonywanie codziennych kilkuminutowych masaży.

Wyrób sobie zdrowe nawyki

Pamiętaj również o swoich nawykach przeciw zmarszczkom mimicznym. Nie wolno palić papierosów, nadużywać alkoholu, nasza codzienna dieta powinna być zrównoważona i zbilansowana, konieczne jest wypijanie dużej ilości niegazowanej wody mineralnej każdego dnia oraz przeprowadzanie detoksykacji organizmu, która pozytywnie wpływa również na skórę naszej twarzy. Ruch na świeżym powietrzu także jest elementem codziennej dbałości o cerę – umożliwia lepsze dotlenienie tzw. „nabranie kolorów”. Wysiłek jest wskazany dla całego naszego ciała, dlatego nie warto rezygnować ze spaceru nawet w mroźne dni.

Kremy przeciwzmarszczkowe 50+ i inne kosmetyki

Codzienna pielęgnacja skóry to niezwykle istotny czynnik w zapobieganiu i zwalczaniu zmarszczek mimicznych. Każdego wieczoru wykonujemy demakijaż. Najpierw zmywamy odpowiednim preparatem kosmetyki kolorowe z twarzy, następnie myjemy ją wodą z dopasowanym płynem, tonizujemy, osuszamy i nakładamy dostosowany krem.

Poza tak oczywistymi elementami, jakie będziemy wykonywać każdego dnia warto zaplanować sobie jeden dzień tygodniowo dla urody. Wówczas możemy wykonać peeling i usunąć martwe komórki naskórka. Nałożyć ampułkę lub serum o działaniu wygładzający, nawilżającym lub odżywczym i na to maseczkę, z którą się zrelaksujemy. Po usunięciu maseczki nakładamy na zwieńczenie zabiegu krem Richevon. Stosując kremy przeciwzmarszczkowe 50+ czujemy się piękne, młode i zapominamy o istnieniu jakichkolwiek zmarszczek.

Co zadziała przeciw zmarszczkom mimicznym?

Najlepiej jeśli podejdziemy do problemu dokładnie i poznamy wszystkie aspekty i możliwości. Połączenie kilku sposobów i regularne ich stosowanie zapewni nam zdecydowanie lepsze wyniki wygładzenia skóry niżeli samo stosowanie np. kremu na zmarszczki. Warto jednak pamiętać, że im zmarszczek jest więcej tym trudniej je usunąć i z czasem domowe metody zapobiegania mogą okazać się mało skuteczne i wówczas jedynym rozwiązaniem, które zapewni nam wymierny rezultat będzie skorzystanie z zabiegu medycyny estetycznej oferowanego w renomowanym gabinecie.

Bibliografia

1. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002
2. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017
3. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E.. Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009

Tags: No tags

6 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code